Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmationerne 2021

 

Konfirmationer 2021

 

Bjæverskov St. Bededag d. 30. april: 

 

Kl. 11.00 v. Daniel

Nanna Pedersen 

Simone Thorslund

Silas Lindh Stevang

 

 

Bjæverskov lørdag d. 1. Maj: 

 

Kl. 10.00 v. Maria:

Valdemar Kilsholm Petersen

Calle Olof Mogensen

Emma Sofie Backs 
 

 

Gørslev kirke søndag d. 2. maj:
 

kl. 11.00 v. Daniel:

Carla Andersen 

William Stitz Prüter Krog


 

Vollerslev kirke Kr. Himmelfartsdag d. 13. maj: 


kl. 11.00 v. Maria:

Katrine Wethje Jeppesen 

 

Bjæverskov søndag d. 16. maj:

 

Kl. 10.00 v.  Daniel:

Isabella Tolnai 

 

Kl. 11.00 v. Hanne:

Marius Zangenberg

Mads Schneider 

 

Bjæverskov kirke lørdag d. 26. juni:

 

Kl. 10.00 v Daniel:

Ea Nørregaard Korsled

Oliver Sømod Munk

Frederik Mathiasen Krog

Nicoline Than Nolsøe

 

Kl. 11.00 v Maria:

Laura Feldborg Jacobsen

Tilde Hartvig Frimurer

Cecilia Rao Holk Svendsen

Celia Mia Koue

 

Gørslev kirke lørdag d. 26. juni:

12.00 v. Maria:

Carla Harling

 

Bjæverskov kirke søndag d. 27. juni:

 

Kl. 10.30 v Daniel:

Carl Emil  Lemming Pedersø

Sebastian Bechmann

 

 

Bjæverskov kirke d. 14. august:

 

Kl. 9.00  v Maria:

Marcus Grøn Veggerby

Tristan Tonny Olsen

Nicklas Vestergaard

 

Kl. 11.00 v Maria:

Sabrina Katarina Nørgaard

Emmali Villingshøj Seierø

Laura Timand Clemmensen

Dagmar Tholstrup Rydahl

Regitze Lynn Enevoldsen

 

Kl.12.00  v Maria:

Andreas Dines Nørgaard

Johannes Dines Nørgaard

Malthe Skovberg Andersen

Morten Skovgaard Thomsen

Noah Bailum

 

Kl. 13.00 v. Daniels vikar

Karla Marie Hartmann Olsen

Siff Lucia Nordal

Mathilde Bech Christensen

Annaline Chili Andersen

 

Kl. 14.00 v. Daniels vikar

Villads Emil Reichenbach Lindberg

Freya Husted Ross

Thue Bruun Deistler

Karoline Tanderup Krause

 

 

Gørslev kirke lørdag d. 14. august

 

Kl. 9.00   v Hanne:

Marika Astrup Skov Arendtsen

Emilie Lohse

Sebastian Terje Sigurdsson

 

Kl. 10.00 v Hanne:

Marie Hørdum Rasmussen

Mathilde Marie Ørby Baunsgaard

Luna Klem Kristensen

 

Kl. 11.00 v. Hanne:

Emma Grauballe Ericsson

Sebastian Eggert Sørensen

Mikkel Zangenberg

 

Kl. 12.00 v. Hanne

Melina Kjerri Dolling

Tanja Nygaard Grouleff

Marius Lindberg 

 

Kl. 13.00 v. Hanne

Mathilde Maj

Mille Estvan-Slonina

 

Kl. 14.00 v. Hanne

Josefine Lykke Eskelund Holst

Anton Steenstrup Djernis

 

Bjæverskov kirke søndag d. 15. august:

 

Kl. 10.30 v Maria

Mathias Daugaard Jensen

Ida Sofie Steinmann

Veronika Bezzelt Petersen

Jeppe Olsen

 

Bjæverskov kirke d. 21. august:

 

Kl. 12.00 v. MBH:

Alma Bredal Tidemand Ajander

Markus Hemmingsen Pfefferkorn